wf-fakir.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

sposoby na wyjście z długów
Finanse

Najskuteczniejsze sposoby na wyjście z długów i spłatę długów

Wiele osób mówi nam, że chcieliby spłacić swój dług lub całkowicie pozbyć się go, ale nie są pewni, jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić lub gdzie zacząć.

Naprawdę nie ma jednego „najlepszego sposobu” na to, jak wyjść z długów szybko, który działa idealnie dla każdego. Więc oto tuzin sprawdzonych sugestii, jak zarządzać problemami z zadłużeniem, abyś mógł zacząć. Im więcej z nich możesz zastosować, tym szybciej wyjdziesz z długów.

Płać więcej niż minimum

Upewnij się, że zawsze płacisz więcej niż minimum na swoich kartach kredytowych, debet na koncie lub linii kredytowej. Jeśli dokonujesz tylko minimalnych płatności kartą kredytową każdego miesiąca, spłata salda może trwać dosłownie wieki. Dzieje się tak dlatego, że większość minimalnych płatności będzie przeznaczona na spłatę odsetek, a nie na zmniejszenie kwoty, którą faktycznie jesteś winien (tj. kapitału).

Wydawaj mniej, niż planujesz wydać

Większość z nas ma życzenia i pragnienia, które są większe niż nasze wypłaty. Być może słyszałeś stare powiedzenie: „Możesz mieć prawie wszystko, co chcesz; po prostu nie możesz sobie pozwolić na wszystko, czego chcesz”. Wielu ludzi wpada w długi i pozostaje w długach, ponieważ mają tendencję do kupowania tego, co chcą, kiedy chcą. Nawet milionerzy nie mogą sobie pozwolić na kupowanie wszystkiego, czego chcą. Jeśli czegoś chcesz, nie kupuj tego, dopóki nie masz pieniędzy. Jeśli możesz być zadowolony z mniej niż chcesz, nawet tymczasowo, możesz użyć pieniędzy, które zaoszczędzisz, aby spłacić swój dług. Do czasu, gdy dług zostanie spłacony, prawdopodobnie dostosujesz się do swoich nowych priorytetów i będziesz mógł wykorzystać pieniądze, które oszczędzasz, aby przeznaczyć je na inne priorytety finansowe – możemy się dowiedzieć z https://habza.com.pl/.

Spłacaj najpierw swoje najdroższe długi

Jedną z najmądrzejszych strategii wychodzenia z długów jest dokonywanie minimalnych płatności na wszystkich swoich długach i kartach kredytowych z wyjątkiem jednej. Wybierz jeden dług, który obciąża Cię największym oprocentowaniem i skup wszystkie swoje dodatkowe płatności na spłacie tego jednego jako pierwszy.

Gdy twój pierwszy, najdroższy dług jest spłacony, weź wszystkie pieniądze, które płaciłeś na ten pierwszy dług i skup je na następnym najdroższym długu. Kontynuuj tę metodę, jak spłacić każdy z długów, a będziesz w lewo z najmniej kosztownego długu, aby spłacić ostatni. Ta strategia sprawi, że wyjdziesz z długów szybko i poczujesz się zachęcony, gdy zobaczysz swoje postępy. Istnieje również inna odmiana tej strategii, którą wiele osób uważa za jeszcze bardziej motywującą. Nazywa się ona metodą kuli śnieżnej.

Rozważ możliwość zostania właścicielem jednego samochodu

Jeśli twoja rodzina ma dwa samochody, rozważ pozbycie się jednego z nich i chodzenie do pracy pieszo, korzystanie z tranzytu lub wspólne korzystanie z samochodu. Możesz dosłownie zaoszczędzić tysiące złotych rocznie, używając tylko jednego samochodu. Przeciętny właściciel pojazdu wydaje ponad 9 tys. zł rocznie na posiadanie i eksploatację swojego pojazdu. Jeśli użyjesz tych pieniędzy, aby spłacić swój dług, będzie to ogromna różnica. Jednak zamiast iść zimny indyk i sprzedać swój drugi samochód od razu, spróbuj przetestować ten pomysł pierwszy. Więcej tricków związanych z kredytami znajdziesz na https://habza.com.pl/Zaparkuj samochód na jakiś czas, zrezygnuj z ubezpieczenia i sprawdź, czy jazda tranzytem, pieszo, rowerem lub wspólna jazda sprawdza się w Twoim przypadku.  

Artykuł sponsorowany