wf-fakir.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

sprzedaż na Amazon
Biznes

Jak zacząć sprzedaż na Amazon – kilka rad

Sprzedaż internetowa to zupełnie nowe oblicze branży zakupowej. Technologiczne zdobycze sprawiły, że można swój nieduży biznes przedstawić szerokiemu gronu klientów – nawet ludziom, którzy mieszkają w innych krajach. Internet sprawia, że takie przeszkody jak odległości geograficzne czy różnice czasu przestają mieć znaczenie. Na pierwszy plan wysuwa się oferta sprzedażowa: oryginalne i niepowtarzalne rzeczy, które ktoś chce przedstawić innym, licząc na nawiązanie transakcji i spieniężenie – na przykład własnego twórczego talentu. Żeby taki scenariusz wcielić w życie, sprzedawać własne produkty klientom z Niemiec czy Hiszpanii, wypada założyć konto w serwisie Amazon.

Jak zacząć sprzedaż na Amazon?

Początek przygody z serwisem Amazon to znalezienie odpowiedzi na kilka kluczowych pytań – bo cały portal działa według określonych zasad. Można się na nim ogłaszać jako twórca rękodzieła, dostawca produktów albo właściciel marki własnej. Do zarejestrowania konkretnego konta potrzebne będą jeszcze dane z różnych dokumentów: adresy, numery telefoniczne czy informacje dotyczące konta bankowego. Co bardzo ważne – nie można zacząć działać na Amazon, jeśli nie jest się właścicielem karty kredytowej. A jeszcze ważniejsze – w tym serwisie nie mogą sprzedawać osoby indywidualne, system może zarejestrować jedynie firmy, a to znaczy że trzeba prowadzić działalność gospodarczą, choćby jednoosobową.

Jak zacząć sprzedaż na Amazon, kiedy ma się już za sobą wszystkie formalności? Pora przystąpić do zbudowania swojej witryny i wypełnienia jej produktami. A przedstawiając każdą rzecz, trzeba podać:

  • tytuł oferty
  • zwięzły opis
  • 5 kluczowych cech produktu
  • słowa kluczowe, opisujące towar
  • kategorię.

Oferta musi być jeszcze zilustrowana zdjęciami – produkt musi być sfotografowany na białym tle, w dobrym oświetleniu. Oczywiście Amazon, jako pośrednik handlowy, będzie pobierać prowizję za swoją pomoc w zaprezentowaniu oferty zagranicznej klienteli. Aktualnie, właściciel konta Professional płaci 39,99 euro miesięcznie (do tego doliczany jest jeszcze VAT). Warto i to mieć na względzie, planując założenie konta.

Na koniec warto zaznaczyć, że działanie na Amazon będzie znacznie prostsze, jeśli zna się język obcy. Mając jedno konto, można sprzedawać swoje towary na aż pięciu platformach (brytyjskiej, niemieckiej, włoskiej, francuskiej albo hiszpańskiej). Wszelka wymiana informacji w ramach konkretnej platformy odbywa się właśnie w konkretnym języku – ale to można zauważyć już na tym wstępnym etapie tworzenia konta, podczas załatwiania formalności i podawania niezbędnych danych.