wf-fakir.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Marketing

Jak pozyska klienta -najlepsze sposoby

Każda firma, bez względu na jej staż i rodzaj wykonywanej działalności potrzebuje nowych klientów. Są oni motorem napędowym każdego przedsiębiorstwa. Niewątpliwie stałe źródła klientów są niezbędne do rozwoju w każdym biznesie.

Jak pozyskać klienta – najlepsze sposoby

Warto zacząć od założenia profesjonalnej strony internetowej, choć sama w sobie nie jest źródłem klientów. Nikt sam i z własnej woli jej nie odwiedzi, jeśli nie będzie wiedział o jej istnieniu, nie będzie miał jej dosłownie pod nosem, ani jeśli nie trzyma odpowiedniej zachęty.
Strona firmy musi być widoczna w wyszukiwarce. W związku z tym dobrym pomysłem jest zlecenie pozycjonowania strony zaufanej i sprawdzonej firmie. W zależności od charakteru działalności, można również wykupić reklamy Google Adwords. W wielu przypadkach są bardzo skuteczne, ale niestety przy dłuższym stosowaniu stają się bardzo kosztowne.

Kolejnym sposobem na pozyskanie klientów jest stworzenie ciekawej reklamy obok biura. Chwytliwe hasło i umieszczony w strategicznym miejscu adres strony internetowej firmy spowoduje, że potencjalny klient zaciekawi się ofertą i w wolnej chwili odwiedzi stronę www. Jeśli biuro znajduje się przy ruchliwej ulicy, gdzie przemieszcza się wielu przechodniów, można przed biurem postawić tzw. „potykacza reklamowego” z kieszonką na ulotki. Może nie każdy ma czas, aby wejść do środka i zapoznać się z ofertą firmy, ale każdy ma sekundę na zabranie folderu z którego dowiedzą się o ofertach.

Media społecznościowe to kolejny sposób na pozyskanie klienta. Internet jest częścią życia ludzi. Klienci planując zakup zaczynają od wyszukiwania, sprawdzania, porównywania i czytania wszelkich opinii o danym produkcie i usługach. Reklama stworzona na Facebooku lub Instagramie ma możliwość do dotarcia do szerokiego grona przyszłych klientów.

Warto również wspomnieć o sprzedaż i reklamę przez telefon. Metoda ta jest praktykowana głównie w dużych firmach i korporacjach. Taki kontakt z klientem pozwala stosunkowo szybko dotrzeć z ofertą do wielu klientów w całej Polsce. Warto wspomnieć, że telemarketing nie jest łatwą pracą i należy przygotować się na wiele rzuconych słuchawek i niechęci do rozmów klientów.

Co jest najlepszą wizytówką firmy?

Zadowolony klient – to najlepsza wizytówka każdej firmy. Szczególnie nowe firmy rozpoczynające swoją działalność powinny nałożyć nacisk na jakość wykonywanych usług. Dzięki temu zadowolony klient na pewno wróci by ponownie nawiązać współpracę, jednocześnie poleci firmę znajomym. Najlepsza reklama to właśnie ta szeptana i polecana.