wf-fakir.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Marketing

Jak prowadzić fanpage – porady

Coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie własnego fanpage’a. Jest to prosty na sposób na znalezienie nowych klientów i zdobycie rozgłosu. Jednak najtrudniej jest zacząć to robić. Wiele osób także nie wie, w jaki sposób prowadzić fanpage, żeby przynosiło to oczekiwane rezultaty.

Prowadzenie fanpage porady

Od czego zacząć? Przede wszystkim pamiętaj, żeby skupić się na temacie swojej strony. Nie odbiegaj od niego, to nie jest dobre miejsce na dygresje. Ludzie wchodząc na niego, mają nadzieję, na znalezienie więcej informacji dotyczących Twojej firmy. Osobiste opinie mogą mylić i odstraszać. Uzupełnij również wszystkie informacje dotyczące marki.

Zadbaj o treść

Fanpage ma dotyczyć tylko jego tematu. Informacje przekazywane w postach powinny być proste do zrozumienia. Dla wielu osób ważna jest również wizualna strona informacji, czyli poprawność ortograficzna i interpunkcyjna. Zanim dodasz nowy post, sprawdź, czy jest napisany bez błędów. Nie powinien być również zbyt długi – chętniej czytamy krótkie informacje. Do tego zadbaj, aby wrzucane zdjęcia były miłe dla oka, grafika dobrze zrobiona, a slogany nie były ucięte.

Bądź otwarty na ludzi

Bardzo mile widziane jest wchodzenie w interakcje z fanami. Warto odpowiadać na pytania i komentarze. Firma, której jest fanpage, sprawia od razu wrażenie otwartej i przyjaznej klientowi. Sprawdzaj również skrzynkę z wiadomościami, bo ten prywatny kontakt także jest istotny. W codziennych postach warto zadawać pytania, aby zachęcić fanów strony do aktywności.
Jeśli dostaniesz złe opinie o swojej marce, uszanuj je. Jest to bardzo dobrze widziane. Postaraj się odpowiedź merytorycznie niezadowolonej osobie.

Pamiętaj o regularności

Regularne dodawanie postów może pomóc w promowaniu Twojej firmy. Strony takie jak Facebook ułatwiają to przez możliwość planowania postów – po napisaniu czegoś, możesz zaplanować kiedy zostanie to dodane na fanpage. Pomaga to uniknąć sytuacji, gdy jednego dnia jest 5 postów, a potem przez tydzień jest cisza. Warto skorzystać z tego rozwiązania.

Działaj zgodnie z regulaminem

Przeczytaj zasady użytkowania portalu, na którym chcesz prowadzić fanpage. Jeżeli nie będziesz się do nich stosować, może to skutkować usunięciem postów niezgodnych ze standardami lub nawet usunięciem całego fanpage’a.

Bezpieczeństwo jest ważne

Zabezpiecz konto, pod które będzie podpięty fanpage. Stosuj skomplikowane, trudne do odgadnięcia hasła. Pomocne również będzie uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Nie ignoruj bezpieczeństwa, bo ataki hakerskie zdarzają się i mogą mocno nadwyrężyć reputacje Twojej marki.

Stosując się do podanych rad, powinno być Ci o wiele łatwiej zacząć przygodę z fanpagem. Pamiętaj, żeby kierować się intuicją oraz nie działać pod wpływem emocji. W Internecie nic nie ginie, dlatego warto przyłożyć się do odpowiedniego prowadzenia strony firmy.