wf-fakir.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Praca

Czy warto jest zostać HR-owcem?

Obecnie na rynku pracy jest duże zainteresowanie osobami, które są specjalistami w dziedzinie HR. Dobrze jest wiedzieć jaką pracę wykonują te osoby oraz ile mogą zarobić, zwłaszcza gdy chcemy podjąć właśnie taką pracę.

Kto to jest HR-owiec?

Jest to pracownik Human Resources, którego zadaniem jest zarządzanie zasobami ludzkimi oraz kierowanie ich karierą. Taka osoba może pracować w każdej firmie lub poprzez prowadzenie własnej działalności wykonywać ją na zlecenie.

Ile może zarobić HR-owiec?

Jak w każdej pracy, wszystko zależy w dużej mierzej od doświadczenia jakie posiada osoba wykonująca ten zawód. Jeżeli jego praca polega na obsłudze tak zwanego obszaru miękkiego, który najczęściej zajmuje się rekrutacją pracowników, wtedy wynagrodzenie może wynieść ok.3500zł na rękę. Warto podkreślić, że niektóre firmy stosują liczne premie lub prowizje, dlatego stawka ta może być o wiele większa. HR-owcy pracujący w obszarze twardym, czyli kadrowo-płacowym mogą liczyć na wynagrodzenie w kwocie ok.3100 zł na rękę. W tym przypadku, jednak dochód jest uzależniony od rozwoju i doświadczenia pracownika, dlatego bardzo dobry HR-owiec, może liczyć nawet na ponad 4 tyś zł miesięcznie.

HR czym się zajmuje?

Osoby trudniące się tym zawodem pracują na wspomnianych wcześniej dwóch obszarach. Obszary te nazywane się twarde oraz miękkie. HR-owcy dopasowują benefity do potrzeb pracowników, tak aby każdy w firmie był zadowolony ze swojej pracy. Ponad to są oni łącznikami z szefostwem, pomagają w podejmowaniu decyzji dotyczących zatrudnionych osób, jak również informują pracowników o zwolnieniu. Osoby na tym stanowisku to także szkoleniowcy, którzy wiedzą kto z zatrudnionych wymaga przejścia odpowiedniego szkolenia.

Jak znaleźć pracę jako HR-owiec?

W przypadku tego zawodu najważniejsze jest doświadczenie, które można sobie nabywać podczas studiów. W czasie nauki możemy odbywać liczne praktyki czy też staże. Warto wiedzieć, że osoby które będą nas chciały zatrudnić wymagają wykształcenia wyższego, komunikatywności oraz doskonałej organizacji. Jeżeli mamy znajomego na tym stanowisku lub kogoś z rodziny, dobrze jest aby udzielił nam kilka wskazówek i przedstawił jak z jego punktu widzenia wygląda taka praca.

Osoby, które szukają pracy w tym zawodzie powinny być przede wszystkim bardzo spostrzegawcze, kreatywne oraz doświadczone. Ponad to dobrze żeby posiadały odpowiednią wiedzę z zakresu psychologii, aby były w bardzo dobry sposób przygotowane do zarządzania i kierowania ludzkimi zasobami.