wf-fakir.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Finanse

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Choć najczęściej rozważaną formą kredytu bez wątpienia jest kredyt hipoteczny, to należy pamiętać, że takie odmiany pożyczek jak kredyt gotówkowy również cieszą się sporą popularnością. Nic w tym dziwnego, w końcu każdemu czasami przydaje się zastrzyk gotówki, zwłaszcza jeśli znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej. Osoby pożyczające z banku pieniądze w gotówce często jednak są niecierpliwe, z minuty na minutę sprawdzając czy na ich konto wpłynęły już pieniądze. Dlatego też warto przeczytać artykuł o tym ile się czeka na kredyt gotówkowy.

Jak długo rozpatrywana jest decyzja o gotówkowym kredycie?

Ku zdziwieniu wielu osób kredyty gotówkowe są rozpatrywane bardzo szybko, a czasami wręcz błyskawicznie. Oczywiście wszystko zależy tu od wielu czynników, takich jak wysokość pożyczki, historia kredytowa kredytobiorcy, wybrana instytucja bankowa, czy nawet okres w jakim poprosiło się o kredyt. Zwykle jednak można spodziewać się akceptacji wniosku w przeciągu jednego lub dwóch dni roboczych, a czasami nawet kredyty gotówkowe są udzielane od ręki, od razu po złożeniu wniosku i dokonaniu wszystkich formalności. Warto tutaj wspomnieć, że banki coraz częściej korzystają z systemu automatycznej weryfikacji wniosków o kredyty gotówkowe. Są one dostępne podczas składania wniosków online, przez stronę danego banku. Ich zaletą jest to, że działają one ekspresowo, a kredytobiorca może cieszyć się zaakceptowanym wnioskiem nawet na 15 minut od złożenia. Należy tutaj jednak wspomnieć, że niektóre banki ograniczają ofertę automatycznej akceptacji wyłącznie dla osób posiadających u nich rachunek bankowy.

Czy można przyspieszyć akceptację kredytu gotówkowego?

Tak jak można przeczytać wyżej, najszybszą i najpewniejszą metodą na kredyt gotówkowy jest skorzystanie z automatycznej weryfikacji wniosków. Czasami jednak kredytobiorca nie ma takiej możliwości lub po prostu nie darzy zaufaniem współczesnych technologii. Czy można wtedy jakoś przyspieszyć weryfikację wniosku o kredyt gotówkowy? Prawda jest taka, że wnioski o kredyty gotówkowe i tak są akceptowane bardzo szybko, a czas oczekiwania obejmuje jedynie dokonanie wszelkich formalności przez pracowników banku. Dlatego najlepszym sposobem na przyspieszenie weryfikacji jest porządne wypełnienie wniosku, a co za tym idzie, ułatwienie pracy osobie go weryfikującej. Wpisanie wszystkich danych z jak największymi szczegółami, staranny charakter pisma, załączenie do wniosku wszystkiego co mogłoby okazać się potrzebne przy weryfikacji… Czynności te powinny nieco przyspieszyć decyzję o kredycie gotówkowym. Należy jednak pamiętać, że pracownicy banku to też ludzie i potrzebują czasu na przejrzenie i przeanalizowanie wszystkich napływających do nich dokumentów. Więcej informacji znajdziesz na przyszlosciowalokata.pl.

Kiedy dostanę pieniądze za kredyt gotówkowy?

Po akceptacji wniosku o kredyt gotówkowy pieniądze nie pojawią się magicznie na koncie w ciągu kilku sekund. W zależności od tych samych czynników co przy szybkości weryfikacji, przelew może być wykonany w ciągu kilkunastu minut, ale także w okresie czterdziestu ośmiu godzin. Najczęściej jednak pieniądze trafiają na konto po upływie około doby lub przynajmniej kilkunastu godzin. Przelewy na konta w banku kredytodawcy są wykonywane stosunkowo szybciej, choć i przy nich nie ma gwarancji błyskawicznego przekazania pieniędzy. Najpewniejszą metodą wydaje się osobiste odebranie pieniędzy w banku, tak jak wskazuje nazwa kredytu, w gotówce. Dzięki temu nie trzeba ciągle sprawdzać salda swojego konta, a czas oczekiwania nie jest tak długi jak w przypadku przelewu.