wf-fakir.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Finanse

Czy kredyt dla osób zadłużonych jest możliwy?

Osoby zadłużone na co dzień borykają się z niemałymi problemami. Zwłaszcza te, którym komornik zajął wynagrodzenie i rachunek bankowy. Osoby te najczęściej miesięcznie mogą liczyć jedynie na kwoty nie większe niż najniższe wynagrodzenie. Bywają jednak takie sytuacje, kiedy potrzeba jest dodatkowa gotówka. Czy osoby zadłużone mogą liczyć na pożyczkę bądź kredyt? Odpowiedź brzmi tak.

Czym jest kredyt dla zadłużonych?

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej także często potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Powody mogą być różne. Choćby nagła awaria sprzętu domowego i konieczność naprawy. W takiej sytuacji pierwsze co przychodzi na myśl to kredyt. Niestety trzeba sobie jasno powiedzieć, że osoby bardzo zadłużone nie mają co liczyć na kredyt bankowy. Po prostu bank uzna, że nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. Ratunkiem są instytucje pozabankowe. Tam kredyt dla bardzo zadłużonych jest możliwy. Wszystko dzięki temu, że uzyskanie kredytu nie wymaga tylko formalności co w bankach.

Czym charakteryzuje się kredyt dla zadłużonych?

Bardzo często osoby zadłużone zaciągają kredyt w instytucji pozabankowej w celu spłaty innych zobowiązań, zwłaszcza tych z zajęciem komorniczym. To daje tym osobom pewien oddech. Uzyskanie takiego kredytu nie jest trudne. Główne wymogi to ukończenie 18 roku życia i posiadanie dowodu osobistego. Niekiedy instytucje pozabankowe oczekują zaświadczenia o zatrudnieniu. Jednak ich wymogi pod kątem osiąganych dochodów nie są tak wygórowane jak w przypadku banków. Co ważne, czas oczekiwania na decyzję kredytową jest bardzo krótki. Sama decyzja i przelanie środków na konto odbywa się często już tego samego dnia, w którym złożyło się wniosek.

Jakie są koszty kredytu dla zadłużonych>

Mogłoby się wydawać, że koszty kredytu dla osób bardzo zadłużonych są dość wysokie. Nie jest to do końca prawda. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób koszty te się ocenia. Oczywiście oprocentowanie może być wyższe w porównaniu z ofertami bankowymi. Pamiętać jednak trzeba, że bank takiego kredytu nie udzieli, a firma pozabankowa tak. Dodatkowo instytucja pozabankowa udzielająca takiego kredytu osobie bardzo zadłużonej zawsze ryzykuje. Nie ma pewności, że taka osoba będzie w stanie kredyt spłacić. Stąd nieco wyższe koszty kredytu. Trzeba jednak zawsze dokładnie porównać oferty firm pozabankowych. Wiele z nich oferuje swoim klientom dodatkowe rabaty czy promocje. Dzięki temu można skorzystać z oferty, która będzie naprawdę atrakcyjna.